Saturday 18 Sep 2021

جستجو

بدون دسته بندی ۱۴۰۰/۰۴/۲۶   مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاینات؛ اعزام 300 مبلغ به نقاط مختلف شهرستان قاینات

اعزام 300 مبلغ به نقاط مختلف شهرستان قاینات

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین از اعزام 300 مبلغ به نقاط مختلف این شهرستان در سال گذشته خبر داد و گفت:در حال حاضر32 روحانی مستقر و طرح هجرت در شهرستان قاینات حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد علیپور، رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاینات درهمایش روحانیون مستقر، طرح هجرت و هدایت که  با حضور امام جمعه و فرماندار این شهرستان برگزار شد، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام راحل (ره) بنا به ضرورت ساماندهی امور تبلیغات دینی تشکیل شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات منشاء برکات و خیرات در کشور و در شهر و روستاها بوده است گفت: امروز با گذشت بیش از چهل سال از عمر با برکت این تشکیلات، گام های زیادی را برای آگاه سازی جامعه برداشته و نقش وافری را در هدایت مردم در مسائل دینی داشته است.

حجت الاسلام علیپور در این جلسه از روحانیونی که در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، فضای مجازی و خصوصا در بحث دعوت مردم به انتخابات و پای صندوق های رای تلاش کرده اند تشکر کرد و افزود: روحانیون نقش مهمی در آموزش مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه به عهده دارند چراکه آموزش آن‌ها بر اساس موازین دینی است.

وی با اشاره به فعالیت های سازمان تبلیغات در شهرستان، اظهار کرد: یکی از فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی شبکه تبلیغ آن است که اعزام مبلغین به نقاط مختلف شهر و روستاها به روش های کوتاه مدت، بلند مدت و دعوت از نخبگان حوزوی را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 300 مبلغ به اقصی نقاط شهرستان در مناسبت های مختلف اعزام شده اند، عنوان داشت: در حال حاضر۴۲ روحانی مستقر و طرح هجرت در شهرستان قاینات حضور دارند که ۳۲ روحانی در حوزه کاری بخش مرکزی و بخش سده هستند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین از حضور مبلغینی از مشهد و قم در ایام مختلف سال در شهرستان قاین خبرداد و گفت:همایش طلایه داران تبلیغ هرساله درآستانه ماه مبارک رمضان با حضور مبلغین و طلاب و روحانیون برگزار می‌شود و دراین همایش،شاخصه های زیادی از جمله جایگاه ولایت و آسیب های اجتماعی، مباحث صرفه جویی در آب و برق و مسائل روز به مبلغین یادآوری می‌شود تا در جلسات متعدد برای مردم مسائل تبیین می‌شود.

حجت الاسلام علی پور همچنین از دیدار با روحانیون و طرح یاوران تبلیغ خبر داد و افزود: در طول سال بیش از دو مرتبه در تک تک روستاها حاظر و با همکاری حوزه علمیه جعفریه و اداره اوقاف و امور خیریه از خانواده های این عزیزان تجلیل شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین همچنین از دیدار با پیشکسوتان تبلیغ و مداحان پیشکسوت این شهرستان به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تاسیس اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) خبر داد.

وی افزود: در حال حاضر ۷ موسسه قرآنی در شهرستان و ۱۵خانه قرآن روستایی در مراکز پرجمعیت فعالیت می‌کنند و سال گذشته نیز 90 کلاس قرآنی با اعتبار بالغ بر 150 میلیون ریال در شهرستان برگزار شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین از شناسایی 164 هیئت مذهبی و کد دار کردن هیئات مذهبی خبر داد و گفت: همچنین تاکنون ۲۰۰ مداح و نوحه خوان نیز در شهرستان قاینات شناسایی شده اند.

حجت‌الاسلام علی پور از ساخت ۳۲ خانه عالم روستائی به همت سازمان تبلیغات خبر داد و افزود: در حال حاظر 20 خانه عالم تجهیز و 2 خانه عالم تعمیر و اعتبار 000/000/000/8ریالی جهت تجهیزات و تعمیرات دیگر خانه های عالم تخصیص پیداد کرده است .

وی خاطر نشان کرد: در طول سالذگذشته و به دلیل ویروس منحوس کرونا طرح مواسات و کمک مومنانه توسط اداره تبلیغات اسلامی اسن شهرستان در قالب 1000 بسته غذایی ( شامل 10 کیلو برنج، روغن، قند و رب گوجه فرنگی)  به ارزش 000/000/000/3 ریال بین نیازمندان توزیع شده است.


بازگشت
اداره تبلیغات اسلامی قاین
بازدید : 24 بار