Friday 27 Jan 2023

جستجو

بدون دسته بندی ۱۴۰۱/۰۸/۲۱   مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی: دشمن در جنگ شناختی، امید و اعتماد را هدف گرفته است

 دشمن در جنگ شناختی، امید و اعتماد را هدف گرفته است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: اعتماد زدایی و از بین بردن امید از جمله سلاح های دشمن در جنگ شناختی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی صبح یکشنبه در نشست بصیرت افزایی که با حضور روحانیون خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: امروزه ما شاهد جنگ احزاب علیه اسلام ناب و انقلاب اسلامی هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان‌کرد: جنگ احزابِ زمان پیامبر (ص) در یک جغرافیای خاص رخ داد ولی امروز همه کفر علیه انقلاب اسلامی شروع به فعالیت کردند.

حجت‌الاسلام رضایی با اشاره به اینکه جنگ احزاب امروز جنگ اندیشه‌ها و روایت‌ها است، ادامه داد: از این جهت کار برای ما و مقابله با آن سخت‌تر شده است.

دشمن از دهه ۷۰ به دنبال کشته سازی است

وی با بیان اینکه ما هم با جنگ شناختی و ترکیبی و هم جنگ روایت‌ها رو به رو هستیم، گفت: دشمن از همان دهه ۷۰ به دنبال کشته سازی و موج سازی در این حوزه بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: امروز در یک کلیپ کودکی را نشان می‌دهند که با گرفتن یک لقمه نان کوچک شادی می‌کند و این را منتسب به ایران و مسائل اقتصادی می‌کنند در حالی که آن کودک پاکستانی است.

حجت‌الاسلام رضایی با اشاره به اینکه حمایت از نابسامانی‌ها و شورش‌های داخلی و تربیت نیروهای نامنظم و چریکی و تربیت نیروهای ویژه، عملیات سایبری و جنگ اقتصادی از مؤلفه‌های جنگ هیبریدی و ترکیبی دشمن است، بیان کرد: ما دهه شصتی را پشت سر گذاشتیم که بسیاری از یاران امام (ره) را ترور کردند.

انقلاب، دهه شصت پر تلاطم را پشت سر گذاشته است

وی گفت: در دهه شصت ما با گروهک‌هایی در کردستان و … رو به رو بودیم که به راحتی نیروهای جهادی و پاسدار را سر می‌بریدند ولی ما آن شرایط را جمع کردیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: امروزه نیز می‌توانیم بسیاری از آشوب‌ها را به راحتی جمع کنیم ولی با نگاه مردم سالاری می‌خواهیم به فریب خوردگان مهلت بدهیم.

حجت‌الاسلام رضایی با اشاره به اینکه هدف از جنگ شناختی تغییر طرز تفکر مردم است، بیان کرد: در یک جنگ شناختی ممکن است حتی افراد به ظاهر متدین هم از نظر فکری تحت تأثیر قرار بگیرند.

اعتماد زدایی سلاح دشمن رد جنگ شناختی است

وی با تأکید بر اینکه سلاح جنگ شناختی اعتماد زدایی و از بین رفتن امید است، گفت: از دست رفتن اعتماد موجب می‌شود حتی مسائل بسیار روشن و واقعی توسط جوانان پذیرفته نشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: استکبار جهانی و دشمنان به دنبال این هستند که ایرانیان از ایرانی بودن خود ابراز پشیمانی کنند.

حجت‌الاسلام رضایی با تأکید بر اینکه ناکارآمد نشان دادن حاکمیت از دیگر سلاح‌های جنگ شناختی است، گفت: خدشه وارد کردن به مشروعیت نظام نیز از دیگر سلاح‌های دشمن است.


بازگشت
روابط عمومی استان
بازدید : 23 بار