Tuesday 17 May 2022

جستجو

فرهنگی ۱۴۰۱/۰۱/۱۴   برگزاری مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه

برگزاری مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه

مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه که در محل حسینیه سادات الحسینی بشرویه برگزار شد، گفت: همه ما که خادمی قرآن و اهل‌بیت علیهم‌السلام راداریم باید خیلی ممنون و سپاسگزار خداوند متعال باشیم که این توفیق الهی نصیب ما شده است که خدمتگزار مکتب، مذهب و دینی هستیم که این دین آخرین و اکمل ادیان الهی است و پیامبر آن پیامبر رحمت و مهربانی‌ها و با دینی که ایشان عرضه داشتند جهان‌شمول و عالم‌گیر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به آیه «تبارک الذی نزل الفرقان علی عبده لیکون للعالمین نذیرا» افزود: پیامبر مکرم اسلام از همان آغاز رسالتش، نگاهشان به شبه‌جزیره عربستان و اندیشه ایشان به جغرافیای خاص محدود نشده است و لذا ما در دینی قرا گرفته‌ایم که اکمل ادیان دیگر است و حضرت حق به ما توفیق داده است که در خدمت جامعه بشریت به‌ویژه جهان تشیع و اسلام ناب محمدی باشیم نه اسلام آمریکایی و نه اسلامی که امروز پرچم آن را داعش، القاعده و سایر فرقه‌هایی که این‌ها شکل می‌دهند. کجا کاری که داعش می‌کرد با اسلام ناب سنخیت دارد و از دین اسلام به‌جز چهره خشن و وحشیانه چیزی دیگر را به مردم معرفی نکرده‌اند درصورتی‌که اسلامی که پیامبر اکرم به بشریت معرفی کردند برای همه انسان‌ها رحمت است وقتی‌که حضرت امیرالمؤمنین علی «ع» متوجه می‌شوند که خلخال از پای زن یهودی بیرون آوردند ایشان فرمودند: «اگر از پای یک زن یهودی خلخال به ظلم و جنایت دربیاورند، انسان خوب است تا از این غصه بمیرد.» این سخنان نماد آن است که حضرت علی (ع) امام عدالت و دین اسلام دین مودت و رحمت است.
حجت‌الاسلام رضایی با اشاره به اقدام فجیع رژیم عربستان صعودی در اعدام ۸۱ نفر از افرادی که ۴۱ نفر آن‌ها از شیعیان و دوستداران حضرت امیرالمؤمنین علی «ع» بودند اسلام امریکایی را خشن و بی‌رحم دانسته و تصریح کرد: آن‌ها این کارها را انجام می‌دهند برای اینکه به‌راحتی برای صهیونیست آمریکای جهان خوار نوکری خود را به اثبات برسانند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نگاه اسلام را به جامعه بشریت یک نگاه تمدنی دانسته و گفت: پیامبر نگاهشان نیز به اقصار نقاط عالم بوده است و لذا به پادشاهان روم، حبشه و کسری ایران نامه ارسال می‌کردند.

وی گفت: جریان اسلام ناب و جریان اهل‌بیت «علیهم‌السلام» این اندیشه تمدن نوین اسلامی را دنبال کرد و رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی «ره» نیز همه حرفشان تمدن سازی بود و امروز هم مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی پیوسته بر تمدن سازی تأکیددارند و گاهی به برخی از کشورها و جوانان نامه می‌زنند وتلاش بر این است که این اندیشه اهل‌بیت علیهم‌السلام در سایه تمدن سازی جهانی شود لذا امروزه ما تکلیف داریم و با اندیشه تمدن اسلامی باید فعالیت و محدود درجایی نشده و به حمد الهی از فضای رسانه می‌توانیم به نفع خودمان استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام رضایی با اشاره ‌به این‌که تمدن سازی نیاز به یکسری مقدماتی دارد خاطرنشان کرد: برای تمدن سازی یک مقدماتی لازم بوده است که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به آن اشاره می‌کنند که عبارت است از ایجاد انقلاب اسلامی که خیلی‌ها تلاش می‌کنند بین انقلاب و مراکز مذهبی فاصله بیندازند به عبارتی همان جریان جدایی دین از سیاست و امروز دشمن دوباره این کار را با تمام قوت شروع کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی وظایف هیئات مذهبی را در حال حاضر خطیر و مهم برشمرد و تصریح کرد: هیئات تنها وظیفه آن‌ها عزاداری نیست، بلکه هیئت باید آن اندیشه‌ای را که حضرت زینب سلام‌الله علیها و امام سجاد «ع» اجازه ندادند در گودی قتلگاه دفن شود باید آن اندیشه را به سرتاسر عالم برساند لذا حضرت امام خمینی «ره» انقلاب اسلامی را برای تمدن سازی شروع کردند.

وی ایجاد نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و درنهایت ایجاد تمدن اسلامی را از دیگر مقدمات تمدن سازی برشمرد و گفت: با ظهور آقا و مولایمان حضرت حجت بن الحسن «ع» که در این روزها قدوم مبارکشان قلب‌های همه شیعیان عالم را شاد می‌کند دولت تمدن ساز عالم‌گیر می‌شود و همه عالم مدینه فاضله خواهد شد و همه افراد به‌ویژه کسانی که در نهادهای انقلابی فعالیت می‌کنند در موفقیت آن باید تلاش نمایند.

وی در پایان گفت: در حکمی که مقام معظم رهبری برای ریاست مکرم سازمان تبلیغات اسلامی حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر قمی فرموده‌اند: سازمان تبلیغات اسلامی یکی از رویش‌های انقلاب است و چند تا وظیفه و هدف را در ذیل آن حکم اشاره فرموده‌اند که یکی تبلیغ و عرضه اندیشه ناب اسلام محمدی به جامعه انقلابی و به‌ویژه نسل جوان و همین‌طور مبین و عرضه فکر، فرهنگ و معارف اسلامی به جامعه بشریت و این از وظایف ماست و رصد و مقابله هوشمندانه با تهاجمات فکری و فرهنگی و تبلیغی رسانه‌های دشمن.

گفتنی است در پایان از زحمات ۱۳ ساله حجت‌الاسلام بهشتی فر رئیس سابق تشکر و قدردانی و حجت‌الاسلام هادی نودهی به‌عنوان رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه معرفی شد.


برگزاری مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه برگزاری مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه برگزاری مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه

بازگشت
اداره تبلیغات اسلامی بشرویه
بازدید : 22 بار